ČERMOring

Možno to už niektorý z vás už zaregistrovali, ale ak nie tak dávam do pozornosti… V Ba Ružinove na Exnárovej ulici (vzadu na konci Ružinovskej ako sa točia električky) v areály bývalého autocvičiska vznikol zaujímavý projekt. Martin Čermo Čermák tam vybudoval maličký okruh, kde prebieha výučba detí jazdy na okruhu ako aj moto škola pre začiatočníkov na menších motorkách. Čiže ak sa niekto neznalý jazdy na motorke chce niečomu priučiť alebo chce niekto vyskúšať čo je to jazdiť na okruhu môže tam smelo zavítať. Rovnako je to aj výborné miesto na tréning techniky pre závodníkov. Po dohode aj zapožičajú minimotorky Yamaha PW 50 (adrenalínová jazda aj pre 100kg mackov, ťahajú parádne)

Okruh sme mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži…trať je z väčšej časti liaty asfalt staršieho dáta, takže to je dosť rozbité, ani grip nie je nekonečný, ale dostatočný…keď sa povolia pružiny na podvozku, tak to celkom v pohode ide, kde tu je plátané novým asfaltom, niektoré časti doplnené betónom, ten je ryhovaný tak drží obstojne. Trať ma cca 450m nikde sa nejde dlhšie na plný plyn ako 3-4s, množstvo vracákov okolo nohy, pár rýchlejších zákrut a hlavne zákruta s prevýšením cca 1,2m ala Laguna Seca…

proste treba vyskúšať…keď sa trať trošku vyjazdí a nagumuje bude to paráda…vyskladať sa dá viacero variantov trate a jazdiť sa dá obidvomi smermi, chystá sa tam aj bufet :-) . Poplatok za celodenný tréning je 20 eur.
http://www.moto-cup.sk/ostatne/cermo-ring-bol-slavnostne-otvoreny/
https://www.facebook.com/cermoracing.sk?fref=ts

cermoring cistycermoring 1Na variante označenou červenou čiarou máme aktuálne najlepší čas 40,2 sekundy.

Okruhy pre sezónu 2014

Veľa ľudí, ktorý počujú o závodoch skútrov prvý krát sa pýta, kde vlastne jazdíme… Tak prinášame krátky prehľad kde budeme tento rok jazdiť.

DUNAJSKÁ STREDA

Asi náš najznámejší okruh a väčšina jazdcov ho má veľmi dobre najazdený. Je to klasický motokárový okruh aj keď na ňom už vidieť, že nepatrí medzi najnovšie a podpísal sa na ňom už zub času. Ale to nemení nič na tom, že je to výborný a obľúbený okruh. Je pomerne rýchly ale aj technický, celkom dobrým zázemím v depe (aj keď to bolo pred časom lepšie). Asfalt trošku šmýka, hlavne za chladnejšieho počasia a v niektorých zákrutách sú už slušné nerovnosti. Kto ho má najazdený sa ale vie týmto miestam elegantne vyhnúť a zajazdiť výborný čas

dunajska streda

TREBATICE

Okruh, ktorý sa po dlhšej dobe vrátil do kalendára našich pretekov a to hlavne vďaka novému asfaltu, nakoľko starý povrch bol dosť rozbitý. Na okruhu sa striedajú veľmi rýchle pasáže s technickými zákrutami a je veľmi zábavný. Je tu asi aj najprudšie brzdenie zo všetkých okruhov, keď po dlhej rovinke nasleduje brzdenie do 180° vracáku, ktorý je doslova okolo nohy. Táto zákruta spolu s výjazdom na rovinku boli vždy miestami kde sa dá veľa získať ale aj stratiť. Zázemie okolo okruhu je trošku divné lebo depo sa nachádza na okraji cesty ktorá vedie do logistického centra. Ale vedľa okruhu je krásna veľká tribúna so sociálnym zázemím. Na tento okruh sa veľmi tešíme.

trebatice

KECSKEMÉT

Zaujímavý okruh v Maďarsku asi 60km pod Budapešťou. Výborné zázemie s hotelom a obrovským depom. Okruh je veľmi rýchly, ale trošku nudný. Má výborný grip, ktorý šrotuje pneumatiky, takže sa musia použiť tvrdšie zmesy. Okruh je zaujímavý aj tým, že sa do niektorých zákrut brzdí až v náklone “na koleno”, čo je dosť adrenalínové. Na pretekoch sa zíde aj veľa maďarských jazdcov takže preteky majú vždy veľmi vysokú úroveň

kecskemet

PANNONIA RING

Okruh, na ktorom sme sa zviezli prvý krát minulý rok a hneď sa stal jedným z najobľúbenejších. Veľmi technický okruh, ktorý je situovaný v areáli veľkého okruhu. Takže parádne vybavené obrovské depo, so všetkým čo si človek môže želať. Hotel, reštaurácia, obchody s moto dielmy, pneuservis, perfektný výhľad na preteky z krytej strechy…proste zázemie tip-top. Samotný okruh je trošku užší a na niektorých miestach nie úplne rovný ale to ho robí ešte zaujímavejším. Rýchle pasáže striedajú veľmi technické, proste človek sa ani sekundu nenudí.

pannonia ring

Kalendár jednotlivých pretekov nájdete TU:

Definitívny kalendár pre MM SR MiniMoto, MiniGP a Scooter sezóna 2013

Definitívny kalendár pre MM SR MiniMoto, MiniGP a Scooter

Motosport Agency, organizátor Medzinárodných majstrovstiev SR v kategóriách MiniMoto, MiniGP a Scooter dnes na svojej stránke www.motosportagency.eu zverejnil definitívny kalendár podujatí pre sezónu 2013.

Otázniky okolo dvoch podujatí v Maďarsku sú vyriešené, potvrdené sú termíny pretekov v Kecskeméte a na okruhu Euroring. Celkovo obsahuje kalendár MM SR osem podujatí, keď každá kategória absolvuje šesť pretekov. Jazdci MiniMoto nebudú cestovať do Maďarska, náhradou im však budú preteky v Pardubiciach a v Skalici, kde pre zmenu nepôjdu skútre a MiniGP.

Aktuálny kalendár MM SR MiniMoto, MiniGP a Scooter 2013:

20. – 21.04. Dunajská Streda SK (MiniMoto, MiniGP, Scooter)
11. – 12.05. Písek CZ (MiniMoto, MiniGP, Scooter)
25. – 26.05. Pardubice CZ (MiniMoto)
01. – 02.06. Dunajská Streda SK (MiniMoto, MiniGP, Scooter)
22. – 23.06. Kecskemét HU (MiniGP, Scooter)
10. – 11.08. Euroring HU (MiniGP, Scooter)
31. – 01.09. Skalica SK (MiniMoto)
07. – 08.09. Vysoké Mýto CZ (MiniMoto, MiniGP, Scooter)

http://www.moto-cup.sk/mmsr-scooter/skutre-a-minimoto-so-zmenou-v-kalendari/

Nový promotér MMSR skútrov

Tak po rokoch organizácie pretekov skútrov pod taktovkou SAS (Slovenská asociácia skútrov), prichádza nový promotér Motosport Agency a všetci veríme, že to bude výrazný krok k lepšiemu. Plány sú smelé, ostáva veriť, že sa všetko podarí k spokojnosti všetkých. Odteraz všetko okolo závodov nájdete na stránke: http://www.motosportagency.eu/

moto-sport2 50000000