Zhodnotenie sezóny 2012

Celková bilancia: 3 skútre v triede 50 Sport, 1 titul majstra Slovenska, niekoľko zničených valcov, jeden zničený karter…

Sezóna sa začala celkom tradične. Haky nastupil prvy krat do triedy 50 Sport ako minuloročný majster Slovenska v triede 50 Street, tak každý očakával ako sa zžije s novým skútrom a väčšou porciou výkonu pod zadkom. Na počudovanie ukázal všetkým chrbát a dosiahol double víťazstvami v oboch jazdách. Optik dosiahol 7. a 8. miesto po obrovských technických problémoch v kvalifikácii a po výmene motora si pripísal si aspoň nejaké body. Alcatelka v kvalifikácii zradil prototypový piest, ktorý praskol a zničil aj valec takže skúter ostal plný úlomkov hliníka.

Druhý závod v Skalici sa niesol opäť v podobnom duchu. Haky opäť dominoval aj keď už nie tak výrazne čoho výsledkom bolo prvé a druhé miesto. Optik opäť bojoval s technikou a do závodu ani nenastúpil. Alcatelko rovnako bojoval s technikou a kvôli niekoľkokrát prasknutému tesneniu hlavy premeškal kvalifikáciu a do závodu nastupoval z posledného miesta. Rovnako posledný skončil aj v oboch rozjazdách takže výsledkom bolo aspoň 16 bodov do celkového poradia.

Tréningy pred tretím závodom v Orechovej Potôni sa niesli v znamení dažďov. Avšak na druhý deň už bolo krásne slnečno. Optik v tréningu zlomil krk vidlice takže to opäť zabalil predčasne. Alcatelko nastúpil s nanovo upraveným valcom avšak sa ho nepodarilo dostatočne odladiť, takže tiež do závodu nenastúpil. Zato Haky znova potiahol výsledkami celý team. Jednoznačne dominoval a odniesol si dve prve miesta a urobil ďaľší skok smerom k titulu.

Ďalší závod sa konal v Maďarskom Kecskeméte, kde sa odjazdila len jedna rozjazda. Haky ju samozrejme opäť vyhral, Optik sa umiestnil na peknom 7. mieste, Alcatelko sa pre rodinnú oslavu nezúčastnil.

Posledný závod sa šiel znova v Dunajskej Strede a Hakymu na titul stačilo dojazdiť s dobrým umiestnením. Ten ale nenechal nič na náhodu a súperov znova prevalcoval po krásnych súbojoch a sezónu ukončil krásnym double a zaknihoval druhý titul majstra Slovenska, tentokrát v triede Sport. Optik našiel konečne pohodu v jazdení a technika vydržala, čím si pripísal jeho dve obľúbené 7. miesta čím si zaistil celkové 8. miesto. Alcatelko bol pre štrajkujúcu techniku len v úlohe team managera a diváka a biednu sezónu zakončil na celkovo 11. mieste.

Ako zhodnotiť sezónu 2012? na jednej strane jednoznačná dominancia Hakiho a na druhej strane stále technické problémy zvyšku teamu. Do budúcej sezóny preto chceme mať nachystané náhradné motory a brať vážnejšie prípravu na závody, aj keď je stále menej a menej voľného času. Tak nám všetkým držte palce.

 

Vitajte

Vitajte na našom webe. Momentálne prechádza náš web výraznou zmenou.

Predaj dielov je momentálne zastavený. Pokiaľ máte reklamáciu na diely zo Scooter-parts.sk, prosím kontaktujte nás na mail scooterparts@centrum.sk