Preteky Pannoniaring 10-11.8.2013

V dňoch 10-11.8. sa uskutočnili predposledné preteky MM SR skútrov a mini GP na motokárovom okruhu na maďarskom Pannonia ringu. Okruh bol veľmi technický s výborným zázemím a perfektným gripom. Bohužiaľ opäť sa preteku nemohol zúčastniť celý náš team. Pavel Moravec aj Peter Zorkóczy sa z rodinných dôvodov nemohli zúčastniť. IMG1409

Lukáš Há dorazil už v sobotu skoro ráno aby mohol novú trať dobre natrénovať. Matej Štěpánek trénoval doma vynášanie vody z pivnice po piatkových prívalových dažďoch, takže jeho štart bol ohrozený ale nakoniec sa mu podarilo doraziť v neskorých sobotných večerných hodinách a tak bol ochudobnený o dôležitý tréning.IMG1398 IMG1395

V našej triede Sport nedeľná kvalifikácia ukázala, že štartové pole sa postupne vyrovnáva. Prvá štvorica jazdcov bola v necelej jednej sekunde a Lukáš Há mal sľubnú druhú pozíciu na štarte. Nie len čelo sa vyrovnalo ale aj na chvoste sa to pekne zhustilo. Rovnako aj posledný štyria jazdci sa upratali do jednej sekundy, čo sľubovalo krásne súboje. Matej Štěpánek aj vďaka chýbajúcemu tréningu dosiahol 8me miesto z 11tich štartujúcich. Po štarte pvej ostrej jazdy sa na čele usadil Michal Nemčovič prenasledovaný Lukášom Hypským. Lukáš Há po drobnej chybe začal trošku strácať, tak radšej došiel na istotu na treťom mieste. Matej Štěpánek sa v závode trošku trápil a po pekných úvodných súbojoch sa usadil na konečnej 10tej priečke.

Druhá ostrá rozjazda sa už niesla vo väčšej pohode našich pretekárov. Lukáš Há sa bil na čele, aj vďaka zaváhaniu Michala Nemčoviča, s Lukášom Hypským. V takoto poradí aj došli nakoniec do cieľa. Na konci poľa sa zvádzali neľútostné súboje kde šli štyria jazdci v najtesnejšom závese a poradie sa neustále striedalo až do posledných zákrut. Matej Štěpánek nakoniec vybojoval 9te miesto. Hlavne však konečne poslúchala technika a nevyskytla sa žiadna závada, čo sa v tejto sezóne stalo prvý krát, takže už stačí len nájsť chýbajúci výkon v motore.IMG1416

Lukáš Há si víťazstvom v druhej rozjazde zabezpečil aj celkové víťazstvo keď s rovnakým počtom bodov za ním skončil Michal Nemčovič a len o bod tretí Lukáš Hypský. Matej Štěpánek obsadil 10te miesto s rovnakým počtom bodov ako 9ty Martin Simon s ktorým zvádzal najväčšie súboje. Celkovo bol tento závod výborný hlavne vďaka skvelej trati a zázemiu ale aj ľuďom okolo závodov… Už teraz sa tešíme na posledný závod v českom Vysokom Mýte…