ČERMOring

Možno to už niektorý z vás už zaregistrovali, ale ak nie tak dávam do pozornosti… V Ba Ružinove na Exnárovej ulici (vzadu na konci Ružinovskej ako sa točia električky) v areály bývalého autocvičiska vznikol zaujímavý projekt. Martin Čermo Čermák tam vybudoval maličký okruh, kde prebieha výučba detí jazdy na okruhu ako aj moto škola pre začiatočníkov na menších motorkách. Čiže ak sa niekto neznalý jazdy na motorke chce niečomu priučiť alebo chce niekto vyskúšať čo je to jazdiť na okruhu môže tam smelo zavítať. Rovnako je to aj výborné miesto na tréning techniky pre závodníkov. Po dohode aj zapožičajú minimotorky Yamaha PW 50 (adrenalínová jazda aj pre 100kg mackov, ťahajú parádne)

Okruh sme mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži…trať je z väčšej časti liaty asfalt staršieho dáta, takže to je dosť rozbité, ani grip nie je nekonečný, ale dostatočný…keď sa povolia pružiny na podvozku, tak to celkom v pohode ide, kde tu je plátané novým asfaltom, niektoré časti doplnené betónom, ten je ryhovaný tak drží obstojne. Trať ma cca 450m nikde sa nejde dlhšie na plný plyn ako 3-4s, množstvo vracákov okolo nohy, pár rýchlejších zákrut a hlavne zákruta s prevýšením cca 1,2m ala Laguna Seca…

proste treba vyskúšať…keď sa trať trošku vyjazdí a nagumuje bude to paráda…vyskladať sa dá viacero variantov trate a jazdiť sa dá obidvomi smermi, chystá sa tam aj bufet :-) . Poplatok za celodenný tréning je 20 eur.
http://www.moto-cup.sk/ostatne/cermo-ring-bol-slavnostne-otvoreny/
https://www.facebook.com/cermoracing.sk?fref=ts

cermoring cistycermoring 1Na variante označenou červenou čiarou máme aktuálne najlepší čas 40,2 sekundy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *