O nás

Náš racing team sa začal rodiť v roku 2006. Vtedy som bol prvý krát pozrieť závody skútrov v Lehniciach. Boli to vytrvalostné preteky a hned ma to chytilo. V garáži už vtedy stála Gilera Runner, tak padlo rozhodnutie, že z nej bude “závoďák”.

V roku 2007 som absolvoval prvé závody v triede 70 Racing 1 a bola to veľká zábava. Vtedy vlastne vznikol Scooter-parts racing team, kde sa mali prezentovať schopnosti a možnosti tuningu skútrov, ktorému som sa profesionálne venoval. V sezóne 2008 pribudol ďalší jazdec, avšak ten odjazdil len jeden pretek a potom to vzdal. Zlom nastal až v roku 2009 kedy sa do teamu pridal Pavel Moravec. Postavili sme Piaggio Quartz do triedy Street a na vytrvalostné preteky a ja som ostal verný mojej Gilere. Spolu sme to ťahali aj v sezóne 2010. V sezóne 2011 prichádza do teamu najväčšia posila a naša hviezda, Lukáš Há. Hneď po príchode do teamu vybojoval Majstrovský titul v jednotlivcoch v triede Street a pre sezónu 2012 prestúpil do triedy Sport 50 a aj tam vybojoval s veľkou dominanciou ďalší titul.

Medzičasom sme zmenili názov teamu na súčasný a to 50cm3.eu racing team, čo nás lepšie vystihuje. Stále hľadáme nové výzvy a nové talenty. Rozhodli sme sa ako jediný slovenský team, že sa pustíme do vlastného vývoja dielov na závody a výsledkom je celý rad úspešných súčiastok a kitov (oversize pro flow sanie, výfuk, úprava KTM SX 50 valca na skútrové motory, CNC frézované kompozitné piesty atď.). Spolupracujeme na vývoji nových materiálov, ktoré sa objavujú napríklad aj vo Formule 1.

Okrem vývoja dielov pracujeme aj na rozširovaní teamu. Od sezóny 2014 pribudli traja nový jazdci, ktorý úspešne hája naše farby v triede Sport a Open ako aj v najmenšej kategórii PW 50 a traja zvyšný jazdci bojujúť v triedach Sport a Racing. Tak nám držte palce.

Jazdci nášho teamu:

Lukáš “Haki” Há – trieda Racing, skúter Piaggio Zip SP 2000 (Majster SR v triedach Street, Sport a vicemajster v triede Racing)

Pavel “Optik” Moravec – trieda Sport, skúter Gilera Ice (Vicemajster SR v triede Sport)

Matej “Alcatelko” Štěpánek – trieda Sport, skúter Piaggio Zip 98 (Najdlhšie aktívne jazdiaci pretekár v skútroch)

Matej “Fotko” Folrich – trieda Sport, skúter Piaggio Zip SP

Dominik “Domčo” Žvásta – trieda Open, skúter Piaggio Zip 180 2T

Samko Zorkóczy – trieda PW 50 Special a Sport, náš najmladší člen

Ostatný členovia teamu:

Peter Zorkóczy – technická podpora a fotograf teamu

Katka Kvetková – zázemie teamu a oficiálny fanklub :-)

Dominika Kubovičová – zázemie teamu a oficiálny fanklub :-)

1 komentár pri “O nás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *