About us

First experiences with motorcycle tuning in 2002

At scooter tuning scene from 2006

Racing team from 2007 (scooter racing, moped racing)

Moped traveling from 2002

Prototyping special racing parts from 2010

 

Náš racing team sa začal rodiť v roku 2006. Vtedy som bol prvý krát pozrieť závody skútrov v Lehniciach. Boli to vytrvalostné preteky a hned ma to chytilo. V garáži už vtedy stála Gilera Runner, tak padlo rozhodnutie, že z nej bude “závoďák”.

V roku 2007 som absolvoval prvé závody v triede 70 Racing 1 a bola to veľká zábava. Vtedy vlastne vznikol Scooter-parts racing team, kde sa mali prezentovať schopnosti a možnosti tuningu skútrov, ktorému som sa profesionálne venoval. V sezóne 2008 pribudol ďalší jazdec, avšak ten odjazdil len jeden pretek a potom to vzdal. Zlom nastal až v roku 2009 kedy sa do teamu pridal Pavel Moravec. Postavili sme Piaggio Quartz do triedy Street a na vytrvalostné preteky a ja som ostal verný mojej Gilere. Spolu sme to ťahali aj v sezóne 2010. V sezóne 2011 prichádza do teamu najväčšia posila a naša hviezda, Lukáš Há. Hneď po príchode do teamu vybojoval Majstrovský titul v jednotlivcoch v triede Street a pre sezónu 2012 prestúpil do triedy Sport 50 a aj tam vybojoval s veľkou dominanciou ďalší titul.

Medzičasom sme zmenili názov teamu na súčasný a to 50cm3.eu racing team, čo nás lepšie vystihuje. Stále hľadáme nové výzvy a nové talenty. Rozhodli sme sa ako jediný slovenský team, že sa pustíme do vlastného vývoja dielov na závody a výsledkom je celý rad úspešných súčiastok a kitov (oversize pro flow sanie, výfuk, úprava KTM SX 50 valca na skútrové motory, CNC frézované kompozitné piesty atď.). Spolupracujeme na vývoji nových materiálov, ktoré sa objavujú napríklad aj vo Formule 1.

Po útlme skútrových závodov team ostal fungovať a vrátili sme sa do nového seriálu Babetta Cup. Jedná sa o závody upravených mopedov Babetta. V tejto triede pomaly rozširujeme náš team a okrem toho sa chystáme na reinkarnáciu skútrových závodov. Taktiež sme sa v roku 2022 zúčastnili aj vytrvalostného závodu Babiett a mopedov na 12 hodín, kde sme aj napriek technickým problémom obsadili 4-té miesto v kategórii a 16-te miesto celkovo.

 

 

1 komentár pri “About us

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *